Telefonia Cyfrowa VoIP

 Czym jest Telefonia Cyfrowa VoIP ?

Telefonia Cyfrowa VoIP  to, nazywana również telefonią internetową, technologia przesyłania głosu z wykorzystaniem Internetu. Dzięki braku konieczności ponoszenia kosztów utrzymania infrastruktury sieciowej, jak ma to miejsce w tradycyjnej telefonii, możemy oferować bardzo niskie ceny połączeń w porównaniu ze zwykłymi operatorami telekomunikacyjnymi – także w wypadku rozmów zagranicznych. Połączenia, które zestawiane są wyłącznie przez Internet w obszarze naszej sieci telekomunikacyjnej Conect są świadczone zupełnie za darmo.


Blue VOIP symbolDo użytku abonenckiego mogą być podobnie jak w telefonii tradycyjnej wykorzystywane aparaty telefoniczne.

Aparat telefoniczny VoIP to typ aparatu telefonicznego, który w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów PSTN lub ISDN nie jest podłączany do linii telefonicznej, lecz do Internetu a rozmowy przeprowadzane są z wykorzystaniem tzw. bramki VoIP.

 Tego typu urządzenie umożliwia prowadzenie znacznie tańszych rozmów niż  z wykorzystaniem tradycyjnych usług głosowych. Wygląda on jak zwykły aparat telefoniczny wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a czasami też wyświetlacz, jednak nie posiada on wyjścia do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, lecz wyjście do Internetu, najczęściej jako gniazdo RJ-45 w standardzie Ethernet lub RJ-11. Urządzenie to umożliwia prowadzenie rozmowy VoIP nawet użytkownikowi, który nie jest wyposażony w komputer. Komputer jest potrzebny jedynie do skonfigurowania telefonu.

Instalacja usługi – Telefonia Cyfrowa VoIP

Instalacji urządzeń dostępu do Telefonii Cyfrowej VoIP i w domu jednorodzinnym lub w mieszkaniu w bloku bądź w kamienicy, polega doprowadzeniu do wskazanego lokalu łącza w postaci kabla światłowodowego, który jest zakończony gniazdkiem światłowodowym na ścianie. W celu połączenia rutera światłowodowego ze złączem w gniazdku, abonent ma możliwość podpięcia zwykłego aparatu telefonicznego do wtyczką do rutera światłowodowego.

Zalety Telefonii Cyfrowej VoIP

369_0_productGfx_fdec23b899f74663218a07586785d61e

  • Najistotniejszą zaletą w porównaniu do tradycyjnej telefonii, jest ilość zaoszczędzonych pieniędzy na rachunkach, zarówno w przypadku opłat abonamentowych jak i opłatach za wykonane połączenia.
  • Łatwość wdrożenia oraz stosunkowo niewielki koszt.
  • Możliwość integracji z już istniejącą siecią telefoniczną w domu lub firmie (np. dzięki zastosowaniu bramek voip, centralek IP/PBX)
  • Rozmowy pomiędzy komputerami są praktycznie za darmo.
  • Często w zamian za stałą miesięczną opłatę abonamentową uzyskujesz możliwości wykonywania darmowych połączeń bez limitu czasu i bez względu na geograficzne położenia twojego rozmówcy
  • Numer telefonu nie jest przywiązany do konkretnego miejsca, możesz być dostępny pod swoim domowy numerem na całym świecie. Jedyne co musisz mieć to łącze internetowe.
  • Możesz wykupić numer telefonu z kierunkowym z dowolnego województwa. Unikniesz podwyższonych kosztów połączeń międzystrefowych  bez względu na to gdzie fizycznie się znajdujesz.
 • Istnieje możliwość rezygnacji z posiadanej linii telefonicznej z możliwością przeniesienia numeru do sieci VoIP.
Aktywacja usługi i abonament

Aktywacja usługi następuje z chwilą jej uruchomienia. Ceny poszczególnych usług głosowych w zakresie Telefonii Cyfrowej VoIP zostały określone w organizowanych przez nas PROMOCJACH. Ceny promocyjne są niższe od cen usług w ofercie podstawowej na czas nie określony.

W sprawach aktualnych PROMOCJI skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta CONECT.

Obszar świadczenia usługi dostępu do Telefonii Cyfrowej VoIP

Obecnie usługa dostępu do Telefonii Cyfrowej VoIP jest świadczona na terenie Powiatu włoszczowskiego oraz radomszczańskiego:

Gmina Kluczewsko: Jeżowiec, Rzewuszyce, Kolonia Łapczyna Wola, Komparzów, Ciemiętniki, Brzeście, Bobrowniki, Bobrowska Wola, Boża Wola, Dobromierz, Jakubowice, Januszewice, Kluczewsko, Kolonia Bobrowska Wola, Kolonia Mrowina, Pilczyca Kolonia, Komorniki, Łapczyna Wola, Miedziana Góra, Mrowina, Nowiny, Pilczyca, Praczka, Rączki, Rudka, Stanowiska, Zabrodzie, Zalesie, Zmarłe,

Gmina Włoszczowa: Włoszczowa miasto, Danków Duży, Motyczno, Danków Mały, Jeżowice, Kurzelów, Międzylesie, Wymysłów Kurzelowski,

Gmina Krasocin: Oleszno, Kozia Wieś,

Gmina Żytno: Maluszyn, Mosty, Barycz, Kąty, Sudzin, Sudzinek, Folwark,

Gmina Wielgomłyny: Krzętów, Wielgomłyny, Kolonia Krzętów, Wola Życińska,

Gmina Przedbórz: Góry Mokre, Stara Wieś, Góry Suche, Kajetanów, Mojżeszów, Kaleń, Żeleźnica,

Gmina Secemin: Secemin, Marchocice,