O CONECT

Naszym celem jest …

… dostarczanie najwyższej jakości usług telekomunikacyjnych w tym dostępu do Internetu szerokopasmowego wszędzie tam, gdzie usługi te nie są dostępne lub ich jakość i cena nie spełnia oczekiwań użytkowników.

W dobie XXI wieku, dostęp do usług multimedialnych oraz technologii komunikacyjnych stał się  podstawowym wyznacznikiem kierunków oraz szybkości rozwoju społeczeństwa informacyjnego. W związku z tym, firma CONECT wychodząc naprzeciw nowym potrzebom dokłada wszelkich starań aby sprostać nowym wymaganiom dostarczając użytkownikom usługi najwyższej jakości.

Historia firmy

Firma CONECT została założona w 2005 roku, a jej wiodącym profilem jest działalność telekomunikacyjna. Od samego początku firma zaczęła świadczyć usługi ISP dzięki małym nadajnikom zamontowanym na budynkach. Początkowo były to miejscowości Pilczyca i Kluczewsko. W miarę rozwoju swoich usług oraz wzrostu zapotrzebowania rynku dołączyły kolejne miejscowości – z terenów gmin: Kluczewsko, Włoszczowa, Krasocin, Żytno i Przedbórz.

W 2008 roku została zakończona pierwsza pionierska inwestycja polegająca na budowie masztu w Pilczycy do przesyłu sygnału telekomunikacyjnego drogą radiową. Uruchomienie nadajników na maszcie miało na celu poprawę jakości i zasięgu świadczonych usług dostępu do Internetu. Dzięki masztowi rozsył sygnału poszerzył się i dotarł do miejscowości, gdzie dostęp był utrudniony przez niesprzyjające warunki terenowe. Ponadto postawienie masztu wpłynęło na wzmocnienie sygnału i zmniejszenie awaryjności małych nadajników montowanych na dachach budynków.

Dodatkowo od 2005 roku firma zaczęła świadczyć usługi serwisowe w zakresie napraw sprzętu komputerowego oraz elektronicznego, sprzedaż komputerów i sprzętu AGD, RTV pod indywidualne zamówienie klienta.  Ponadto firma CONECT uruchomiła doradztwo i wsparcie w zakresie obsługi informatycznej firm i instytucji takich jak urzędy czy szkoły.  Od kilku lat mamy w swojej ofercie usługę Telefonii Cyfrowej VoIP, dzięki której klienci mają większą swobodę w ograniczeniu kosztów na połączenia telefoniczne w porównaniu z dotychczasowymi operatorami. W latach 2009-2012 nastąpił dalszy rozwój sieci radiowej dostępu do Internetu w technologiach 2,4 i 5 GHz poprzez budowę telekomunikacyjnych masztów kratownicowych, które powstały na terenie wybranych miejscowości Powiatu włoszczowskiego.

W 2013 roku zostały zapoczątkowane inwestycje ukierunkowanie na dynamiczny i nowoczesny rozwój sieci telekomunikacyjnych nowej generacji NGA (New Generation Access). Dzięki wykonanym wówczas inwestycjom polegającym na budowie szerokopasmowych sieci światłowodowych FTTH stworzyliśmy możliwość świadczenia użytkownikom nowych wysokiej jakości usług multimedialnych takich jak Internet szerokopasmowy, Telewizja kablowa (Telewizja kablowa IPTV) oraz usługi Pay-Per-View.

W latach 2015-2020 zasięgiem sieci światłowodowej została objęta większość miejscowości na terenie Gminy Kluczewsko.

W roku 2021  nasza firma wdrożyła usługi telefonii mobilnej wraz dostępem do internetu mobilnego LTE.

Obecnie nasza firma kontynuuje działania rozwojowe w kierunku budowy sieci światłowodowych dla mieszkańców Powiatów włoszczowskiego i radomszczańskiego.

Strategia i oferta

Strategią rozwoju naszej firmy jest ciągły rozwój i rozbudowa naszej sieci telekomunikacyjnej docierając do miejsc, w których użytkownicy są pozbawieni dostępu do nowoczesnych usług multimedialnych. Rozwojowi sieci towarzyszy ciągłe wzbogacanie naszej oferty, tworzenie elastycznych pakietów oraz ofert programowych, ponieważ branża telekomunikacyjna jest jedną z najszybciej rozwijający się w Polsce i na świecie.

Obecnie w naszej ofercie sprzedaży znajdują się wysokiej jakości usługi telekomunikacyjne:

  • Telewizja kablowa IPTV
  • Internet Światłowodowy
  • Internet Radiowy
  • Telefonia Cyfrowa VoIP
  • Telefonia mobilna wraz z internetem LTE
  • Usługi Pay-Per-View
  • Usługi dostępu telekomunikacyjnego i cyfrowej transmisji danych