Światłowodowy

Internet Światłowodowy

przewaga_ftth_nad_innymi_technologiamiTechnologia światłowodowa stosowana w telekomunikacji należy obecnie do najbardziej wydajnych rozwiązań w zakresie transmisji danych do abonenta. Nowoczesne łącza światłowodowe zmieniają obecnie oblicze rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Technologia ta jest oparta o światłowodowe łącza kablowe gdzie Internet jest dostarczany  od centrali bezpośrednio do abonenta za pomocą światłowodu zakończonego domu lub mieszkaniu gniazdkiem światłowodowym, do którego jest podłączony terminal optyczny (Router) tzw. ONT.

Nasza firma od 2013 roku prowadzi intensywne prace polegające na budowie i rozbudowie abonenckich sieci kablowych na terenie Powiatów włoszczowskiego i radomszczańskiego.

W rozwoju naszej sieci stawiamy na przyszłość i nową generacje systemów światłowodowych o wysokiej przepustowości. Największą szybkość transmisji posiada technologia FTTH (Fiber to the Home), czyli światłowód do domu. Rozwój sieci światłowodowych pociąga za sobą rozwój technologii komunikacyjnych a więc dostęp do bardzo szybkiego Internetu, co w dobie globalizacji daje nieograniczone możliwości technologii cyfrowej.

Celem firmy CONECT jest zapewnienie mieszkańcom standardu europejskiego gdzie szybkość przesyłania danych dochodzi nawet do 1 Gb/s.

Instalacja usługi – Internet Światłowodowy

Instalacji urządzeń dostępu do Internetu Światłowodowego w domu jednorodzinnym lub w mieszkaniu w bloku bądź w kamienicy, polega doprowadzeniu do wskazanego lokalu łącza w postaci kabla światłowodowego, który jest zakończony gniazdkiem światłowodowym na ścianie. W celu połączenia rutera światłowodowego ze złączem w gniazdku, abonent 26-Ootrzymuje kabel tzw. patchcord, którym łączy urządzenie z punktem dostępowym w gniazdku. Router światłowodowy posiada funkcję WiFi dzięki czemu w zakresie dostępu do Internetu na terenie domu pozwala na zdalne radiowe połączenie z komputerem. Router posiada również możliwość podłączenia komputera za pomocą kabla ze złączką RJ-45 lub podłączenia dekodera STB do odbioru naszej Telewizji Kablowej IPTV. Łącza światłowodowe osiągają przepustowości na poziomie kilkuset Mb/s. Umożliwiają praktycznie nieograniczony dostęp do zasobów Internetu. Technologia ta stosowana jest w gęstej zabudowie jednorodzinnej oraz w budynkach wielomieszkaniowych.

Zalety Internetu Światłowodowego

• Bardzo duże przepustowościaa
• Bardzo niskie opóźnienia (1ms)
• Stabilność połączenia
• Dodatkowe usługi – Telewizja, Telefon
• Odporność na zakłócenia EMI
• Możliwość oglądania filmów z YouTube bez buforowania
• Błyskawiczne prędkości przy pobieraniu i przesyłaniu danych na FTP czy pocztę E-mail

Sieć światłowodowa jest gwarancją stabilności, oraz praktycznie nieograniczonej przepływności transmisji danych, a także wysokiej niezawodności usług świadczonych przez Conect. Przeglądanie internetu oraz ściąganie dużych plików stanie się czystą przyjemnością!

Aktywacja usługi i abonament

Aktywacja usługi następuje z chwilą jej uruchomienia. Ceny poszczególnych usług dostępu do Internetu Światłowodowego zostały określone w organizowanych przez nas PROMOCJACH. Ceny promocyjne są niższe od cen usług w ofercie podstawowej na czas nie określony.

W sprawach aktualnych PROMOCJI skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta CONECT.

 

Obszar świadczenia usługi dostępu do Internetu Światłowodowego

Obecnie usługa dostępu do naszego Internetu Światłowodowego jest świadczona na terenie Powiatu włoszczowskiego i Powiatu radomszczańskiego:

Gmina Włoszczowa: Włoszczowa miasto, Kurzelów,

Gmina Kluczewsko: Kluczewsko, Pilczyca, Dobromierz, Rączki, Kolonia Łapczyna Wola, Mrowina, Jeżowiec, Pilczyca Kolonia, Jakubowice,

Gmina Krasocin: Oleszno, Kozia Wieś,

Gmina Secemin: Secemin, Marchocice,

Gmina Wielgomłyny: Wielgomłyny, Krzętów,

Gmina Przedbórz: Góry Mokre,

Gmina Żytno: Maluszyn, Mosty,