Radiowy

Internet Radiowy

2015-05-07 16.41.18Internet Radiowy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich obszarów, na które nie docierają sieci kablowe, w tym nasze sieci światłowodowe. Łatwa instalacja pozwala w ciągu krótkiego czasu zestawić połączenie od znajdujących się w okolicy naszych punktów dostępowych do abonenta. Warunkiem zestawienia połączenia jest instalacja u abonenta dostępowej anteny skierowanej w kierunku najbliższego nadajnika.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie technologii radiowej stosowane urządzenia nadawcze w technologii 2,4 – 5 GHz zapewniają stabilność połączenia.

Nasza oferta charakteryzuje się łatwością w dostępie, niskimi kosztami abonamentu, stabilnością połączenia oraz dużymi prędkościami.

Stale zwiększający się obszar działania naszej sieci radiowej powoduje, że jesteśmy w stanie zestawić połączenia w wielu miejscowościach na terenie Powiatów włoszczowskiego i radomszczańskiego, nawet na obszarach gdzie dostęp do jakiegokolwiek innego Internetu jest utrudniony lub niemożliwy.

 

Instalacja usługi – Internet Radiowy

wifi-issues-on-surface-pro Instalacji urządzeń dostępu do Internetu w domu jednorodzinnym, polega na montażu urządzeń sieci bezprzewodowych w technologii 2,4 lub 5 GHz. Urządzenie musi posiadać widoczność z punktem dostępowym sieci radiowej Conect.

Urządzenie po instalacji  zapewnia nam w domu Internet bezprzewodowy, jak i przewodowy ethernet RJ-45) a co za tym idzie posiadamy stały dostęp do Internetu bez limitu danych.

Łącza radiowe w paśmie nielicencjonowanym osiągają przepustowości na poziomie kilkudziesięciu Mb/s. Umożliwiają transmisję danych na dystansach do kilkunastu kilometrów.

Technologia ta stosowana jest w bardzo rozproszonej zabudowie jednorodzinnej oraz wszędzie tam, gdzie ekonomicznie nieuzasadniona jest budowa sieci światłowodowej. Na obszarach świadczenia usługi, technologia radiowa jest sukcesywnie zastępowana technologią światłowodową FTTH.

Aktywacja usługi i abonament

Aktywacja usługi następuje z chwilą jej uruchomienia. Ceny poszczególnych usług dostępu do Internetu Radiowego zostały określone w organizowanych przez nas PROMOCJACH. Ceny promocyjne są niższe od cen usług w ofercie podstawowej na czas nie określony.

W sprawach aktualnych PROMOCJI skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta CONECT.

Obszar świadczenia usługi dostępu do Internetu Radiowego

Obecnie usługa dostępu do naszego Internetu Radiowego jest świadczona na terenach Powiatów włoszczowskiego i radomszczańskiego w następujących miejscowościach:

Gmina Kluczewsko: Jeżowiec, Rzewuszyce, Kolonia Łapczyna Wola, Komparzów, Ciemiętniki, Brzeście, Bobrowniki, Bobrowska Wola, Boża Wola, Dobromierz, Jakubowice,  Januszewice, Kluczewsko, Kolonia Bobrowska Wola, Kolonia Mrowina, Pilczyca Kolonia, Komorniki, Łapczyna Wola, Miedziana Góra, Mrowina, Nowiny, Pilczyca, Praczka, Rączki, Rudka, Stanowiska, Zabrodzie, Zalesie, Zmarłe,

Gmina Włoszczowa: Włoszczowa miasto, Danków Duży, Motyczno, Danków Mały, Jeżowice, Kurzelów, Międzylesie, Wymysłów Kurzelowski,

Gmina Krasocin: Oleszno, Kozia Wieś,

Gmina Żytno: Maluszyn, Barycz, Kąty, Sudzin, Sudzinek, Folwark,

Gmina Wielgomłyny: Krzętów, Wielgomłyny, Kolonia Krzętów, Wola Życińska,

Gmina Przedbórz: Góry Mokre, Stara Wieś, Góry Suche, Kajetanów, Mojżeszów, Kaleń, Żeleźnica,